ÖZGEÇMİŞ

İŞ KARİYERİ

Haziran 2013 – ∞

AJANS PARADISE

Kurucu – Ajans Başkanı

Ocak 2018 – ∞

BRANDING TÜRKİYE

Sahibi & Genel Yayın Yönetmeni

Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip ve fayda odaklı yeni nesil bir mecradır. Branding Türkiye’de akademik ve sektörel makalelerin yanı sıra sektörün duayen isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar, profesyoneller için kitap tavsiyeleri ve iş dünyasına yönelik haber, duyuru ve gelişmeler de yer alıyor. 3F Fenomeni doğrultusunda yayın yapan ve dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip olan Branding Türkiye; iş dünyası profesyonelleri, akademisyenler, yöneticiler, ceo’lar, kamu personelleri, girişimciler, üniversite öğrencileri başta olmak üzere akademik ve sektörel anlamda kariyer yapan herkes tarafından takip edilmektedir.

EĞİTİM KARİYERİ

2007 – 2009

Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık (Önlisans)

Namık Kemal Üniversitesi

2011- 2014

Tarih (Lisans)

Beykent Üniversitesi

2014 – 2018

İşletme (Lisans)

Anadolu Üniversitesi

2014 – 2016

Yakınçağ Tarihi (Yüksek Lisans)

Beykent Üniversitesi

 

2016 – 2020

Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık (Doktora)

Marmara Üniversitesi

Download CV

Teknik Becerileri

Dijital Markalaşma

Sosyal Medya

Marka Yönetimi

İçerik Pazarlama

Tasarım Becerileri

Photoshop

Indesign

Illustrator

KİTAPLARI

AŞKZADE

DENEME / HİKAYE

Mürsel Ferhat Sağlam’ın yeni kitabı Aşkzade, Kasım 2016’da raflardaki yerini aldı. “İnsan Aşk Üzeredir” vurgusuyla okuyucunun karşısına çıkan Aşkzade, Adem ile Havva’dan sonraki ilk aşk hikayesini tasvir ediyor.

STRATEJİK MARKA YÖNETİMİ

Marka / Pazarlama

Her sektörde olduğu gibi reklam, pazarlama ve iletişim sektörleri ile ilgili kavramlarda çoğunlukla geleneksel bir tutum sergilenir. Bu yüzden işin nedir’iyle ilgilenilir. Oysa dijital çağda, her şey çok hızlı şekilde değişiyor ve dönüşüyor. Kısacası nedir yerine nasıla odaklanmanın vakti geldi de geçiyor. Örneğin, hem marka yöneticileri hem de markalar artık  “markalaşmak nedir?” sorusu ile ilgilenmeyi bırakıp “markalaşmak ama nasıl?” sorusuna yoğunlaşmalıdırlar. İşte bu kitabın yazılış amacı nedirleri nasıla çevirmek olduğu kadar, dijital ağırlıklı stratejik marka yönetimi ile ilgili bilgi, ipucu ve trendleri aktarmaktır.